baNNerwalk » to widać… «

Surowce

WŁÓKNA

Do produkcji tekstyliów wykorzystywane są materiały z włókien naturalnych, włókien naturalnych modyfikowanych, włókien syntetycznych oraz mieszanek włókien różnego pochodzenia. Włókna naturalne stosowane w produkcji to przede wszystkim bawełna, a ponadto len, konopie, juta i ramia oraz sporadycznie wełna zwierzęca. Spośród włókien naturalnych modyfikowanych zastosowanie znajdują wszelkiego rodzaju wiskozy, w tym wiskozy z pędów bambusa. Włókna syntetyczne to głównie poliestry, poliamidy i poliuretany.

MATERIAŁY PODSTAWOWE

Do produkcji stosowane są przede wszystkim dzianiny, takie jak np. single jersey, interlok, pique, dzianiny podbiciowe, polar, czy dzianiny termoaktywne. Część produktów powstaje z wykorzystaniem różnorodnych tkanin, włóknin oraz wielowarstwowych laminatów, w tym z użyciem membran termoaktywnych.

DODATKI

W przypadku dodatków stosowanych przy produkcji wyrobów, takich jak guziki, suwaki, napy, oczka, springi, stopery, sznurki, gumy, taśmy, lamówki, wypustki, metki firmowe i pielęgnacyjne istnieje możliwość ich personalizacji w celu dostosowania do potrzeb odbiorcy i charakteru tekstyliów.